Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. Степенева функція
Мета уроку. Познайомити учнів із степеневою функцією, її властивостями і графіками. І. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірити наявність виконаного домашнього завдання. 2. Розв'язування вправ. а) Обчислити . Відповідь: 5. б) Спростити вираз . Відповідь: ab. в) Спростити вираз . Відповідь: 2a.
4. Якщо р = – 1, то функція має вигляд у = х-1 = . Ця функція визначена при х ≠ 0. При х > 0 функція у = приймає додатні значення, а при х < 0 — від'ємні. При х > 0 функція у = спадає, і при х < 0 — спадає. Такі саме властивості має степенева функція у = х – (2k – 1) = , k N (рис. 81 підручника). 5-6. Згадаємо властивості функції у = . Отже, функція у = : - визначена при х > 0; - додатна при х > О і дорівнює нулю при х = 0; - зростає на всій області визначення; - приймає всі невід'ємні значення. Якщо р — додатне раціональне число, то степенева функція у = xp визначена при х 0 і має такі саме властивості, які функція у = .
III. Осмислення вивченого матеріалу Виконання № 78—85 із «Запитання і завдання для повторення» розділу III.
IV. Підсумок уроку
Quot; План-конспект уроку з математики в 5 класі з теми " Додавання натуральних чисел." " Вчителя математики Запорізької загальноосвітньої школи I-III ступенів №91 Запорізької міської ради, Запорізької обл. Мачулян Оксани Дмитрівни Мета: Навчальна: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел та величин і застосування переставної і сполучної властивостей додавання для раціоналізації обчислень. Формувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування. Розвиваюча: Розвивати логічне мислення та інтелектуальні здібності учнів, коммунікативність, інтуїцію. Виховна: Виховувати допитливість, уважність, здатність до переборення труднощів, підвищувати інтерес до математики. Тип уроку: урок формування вмінь і навичок. Обладнання: картки на друкованій основі, кольорова крейда, комп’ютер, проектор. Хід уроку: " Предмет математика настолько серьезен, что полезно не упускать случаев делать его немного занимательным". Б.Паскаль. Презентація (слайд 1-3).
|