Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Так — ні».






Кільчасті черви

Мета уроку: ознайомити учнів із характерними ознаками кільчастих червів, розкрити особливості будови та способів життя представників кільчастих червів на прикладі дощового черв’яка; установити риси пристосування цих організмів до середовища існування; розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; удосконалювати вміння спостерігати, аналізувати, творчо розв’язувати поставлені завдання; виховувати етично-ціннісне ставлення до природи.

Очікувані результати: учні називають середовища існування кільчастих червів, ознаки будови, які вирізняють цих тварин серед інших; характеризують особливості способу життя, розмноження і розвитку кільчастих червів; пристосування дощових червів до існування у ґрунті; визначають риси пристосованості тварин до середовища існування.

Обладнання:

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

Індивідуальна робота учнів за картками (роздавальний матеріал).

2.2. «Швидкі запитання».

Учитель ставить запитання, учні повинні відповідати швидко, не роздумуючи.

1. Поодинокі коралові поліпи, позбавлені скелета.

2. Клітини, що допомагають гідрі захищатися і нападати.

3. Симетрія тіла, характерна для кишковопорожнинних.

4. Здатність організму до відновлення втрачених або пошкоджених частин тіла.

5. Клітини, за рахунок яких відбувається регенерація кишковопорожнинних.

6. Тип нервової системи, характерний для кишковопорожнинних.

7. Найбільша медуза, інша назва якої — північна корона.

8. Медузи наших морів.

Вправа «Коло ідей».

Коли в актиній розігрується апетит, вони ковтають усе підряд, навіть неїстівні речі. Одного разу актинія проковтнула велику черепашку, яка перегородила їй кишкову порожнину так, що в нижню частину їжа не потрапляла. Вважали, що актинія помре. А що ж сталося насправді?

(На підошві з’явився новий рот, навколо нього виросли нові щупальця. Таким чином в актинії стало два роти і дві кишкові порожнини.)

Так — ні».

Учитель зачитує твердження, а учні погоджуються або не погоджуються з ними.

1. Усі кишковопорожнинні ведуть прикріплений спосіб життя.

2. Вони опанували водне і наземно-повітряне середовища існування.

3. Отруйні види медуз спричиняють сильні опіки, навіть смерть.

4. Коралові поліпи є «домівками» для інших тварин.

5. Гідри є гермафродитами.

6. Річковий рак може співмешкати з актинією.

7. Медузи здатні утворювати колонії.

8. Кінська актинія трапляється в Чорному морі.

9. У життєвому циклі медуз спостерігається чергування поколінь.

10. Аурелія не спричиняє сильних опіків, її можна брати в руки.

11. Кишковопорожнинні мають двобічну симетрію тіла.

12. Коралові рифи заважають навігації.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал